piatok 25. júla 2014

"Autorka to volá tvorivá deštrukcia, pre mňa je to plátno pre umelca." /Odviaž sa - Keri Smith/

Hľadáte niečo, s čím by ste sa voľne odreagovali, ale aj kreatívne presadili? Knižka Odviaž sa! je zmeskou kreativity a ničenia, pri ktorej vás nuda jednoznačne obíde.


Už od roku 2007 rúca svet knižný fenomén Odviaž sa! Môj bláznivý zápisník alebo Wreck this journal. Na trhu sa objavil hlavne pre tých kreatívne nadaných, aby sa pekne odviazali, popustili uzdu fantázii a doslova tento zápisník zničili, ako hovorí pôvodný názov. Splnila knižka ale moje očakávania?

Keď si tento zápisník zbežne prelistujete, nenájdete v ňom nič iné ako čiernobiele strany plné zaujímavých, pestrých, no miestami aj bláznivých a nezmysluplných úloh. Kto by povedal, že si s týmto zápisníkom budete musieť zahrať futbal na chodbe alebo zobrať ho na prechádzku?

Na vyplnenie budete potrebovať hlavne pastelky, fixky, perá, farby, farebný papier...a v neposlednej rade i trpezlivosť. Pri viacerých úlohách vám vaša knihomoľská duša nedovolí osprchovať sa so zápisníkom či nechať ho plávať na vode, ale ostatní (ako napríklad ja) to budú robiť ešte s väčšou radosťou.Autorka to volá tvorivá deštrukcia, pre mňa je to plátno pre umelcov. Hlavný dôvod, prečo som chcela, aby bol tento zápisník neodmysliteľnou súčasťou mojej knihovničky a mňa boli hlavne ukážkové videá zahraničných youtuberov a rozsiahle možnosti, čo sa s tým dá robiť a ako sa s tým ľudia popasovali. Avšak hodí sa hlavne pre tvorivé duše, ktoré sa na tomto zápisníku dostatočne kreatívne vybláznia a ich zápisník bude pre nich akousi trofejou. Teda aspoň ja som tak pristupovala pri zahraničných videách s touto knižkou a zo mňa nevychádzalo nič iné, ako len ochkanie.

Svojim spôsobom som sa odviazala, avšak nie takým spôsobom, ako som očakávala. Myslela som si, že na stranách tejto knihy nájdem viac kreatívnych úloh, no dočkala som sa len štvrtiny vytrhnutých strán a tvorivosť a kreativitu na zvyšnej polovici zápisníka. Naopak som si ale spestrila pár večerov a vyčarila niekoľko úsmevov na perách príbuzných a kamarátov. Tak som vďaka tomuto zápisníku zistila, že nemám až takú obrovskú fantáziu, že neviem bohvieako kresliť a maľovať ako ľudia závislí na kreslení a maľovaní, ale aj to, že si z rôznych strán viem spraviť srandu a spoločne sa na tom zasmiať s pár ľuďmi, ktorí sa do činnosti tejto zápisníka taktiež môžu zapojiť.

Inak je táto knižka vhodná skôr pre mladšie kategórie násťročných, ktorí sa na knihe správne vybláznia a taktiež pre umelcov. Ostatní sa nad zápisníkom môžu pousmiať, no nejaký hlbší význam im to nedá. Odviaž sa! je proste tu, v celej svojej kráse, čakajúci na pár čistých rúk, aby ich mohol zašpiniť. Nejaký drahý špás to nie je, takže je len na vás, či sa rozhodnete odviazať sa.


Mne už len ostáva pustiť sa do zvyšku úloh a po vyplnení čakajte ukážku celého zápisníka! :-)

A nakoniec vám sem dám zopár videí od mojich obľúbených zahraničných youtuberov ako sa s týmto zápisníkom popasovali oni!


 Moje hodnotenie:

Za poskytnutie tohto zápisníka ďakujem vydavateľstvu Ikar.
Ak vás kniha zaujala, môžete si ju kúpiť na tejto adrese.

Keri Smith: Odviaž sa! Môj bláznivý zápisník
Vydala vydavateľská značka YOLi v roku 2014, 224 strán.

---------------
Obrázky zápisníka sú mojou vlastnou tvorbou.
Za poskytnutie obrázkov hodnotení ďakujem VeEee.

17 komentárov :

 1. :O Ten zápisník musím mít! :O

  http://my-little-boring-me.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Za chvíľu ho vydáva aj české vydavateľstvo CooBoo :)

   Odstrániť
  2. Děkuju za info, určitě si ho koupím. :)

   http://my-little-boring-me.blogspot.cz/

   Odstrániť
 2. Tohle mě teda ještě nechytlo, ale kdo ví :)

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Jsem ráda, že brzy vyjde i u nás :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja veľmi kreatívny typ nie som, ale inak si to dobre napísala a tie fotky sú super.:)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Tvůj blog byl přidán do nové tabulky obsahující knižní blogy a weby. Pokud máš nějaké otázky či reklamaci, tak se ozvy. Jakékoli změny prosím hlas.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Úžasnej, nádhernej nápad na rozvíjení kreativity:-)) Tomuhle fakt tleskám:)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Tohle je pro kreativni lidi. Ne ze byhc nebyla kreativni, ale tohle me nijak neoslovilo.. proste jsme byla ucena odjakziva ze do knih se nepise a necmara. :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja mám rovnaký názor, podľa mňa je to len plátno pre umelca.
   Naopak ja som to rada ničila, písala do toho, strihala a lepila :D

   Odstrániť
 8. OMG dodnes jsem neznala JohnnyBerchtold :D Konečně někdo, kdo bere wreck this journal doslova :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To boli moje slová, keď som videla prvýkrát jeho videá! Plus jeho zmysel pre humor = dokonalosť! :D

   Odstrániť
 9. Neskutočne dlho po ňom túžim! :D Takmer všade som ho videla v češtine (prevaha českých obľúbených blogerov :D ) a teší ma, že je aj v slovenčine, pretože sa mi to veľmi páči, som taká umelecká bláznivá duša, takže u mňa by bol v dobrých rukách. :D

  http://in-my-black-dreams.blog.cz

  OdpovedaťOdstrániť

Páčila sa vám recenzia či článok? Povedzte, čo máte na srdci.
Ďakujem za každý komentár. :)