utorok 19. novembra 2013

Waiting on Wednesday (1)

Ako ďalšie meme vám predstavujem Waiting on Wednesday od Breaking the Spine, pôjde o to, že si vyberiem knižku, ktorú chcem prečítať a napíšem o nej niečo. Tak poďme na to :-)

Tentoraz je to knižka Nádherné tvory zo série Prekliatých zaklínačov od dvoch autoriek (Kami Garciová, Margaret Stohlová).

Anotácia
Na Jacksonovej strednej škole v Gatline sa zastavil čas. Mestečko žije spomienkami na zlatý vek otrokárskeho Juhu. Všetko nasvedčuje, že druhý ročník prinesie Ethanovi Watovi len ďalšie sklamania a nudu. Ani doma to nemá ružové. Nedávno mu zomrela mama, otec sa uzavrel pred svetom a z pracovne vychádza len na raňajky a zásadne v pyžame. Ethan je rozhodnutý zmiznúť z tohto Bohom zabudnutého kraja hneď, ako to bude čo len trocha možné. No zrazu sa odvšadiaľ začne ozývať neznáma pieseň, sny takmer nerozoznateľné od skutočnosti sa vracajú čoraz častejšie a krásne čiernovlasé dievča z týchto snov sa jedného dňa objaví priamo pred bránou gatlinskej strednej školy.

Lena Duchannesová je neter miestneho vydedenca Macona Ravenwooda. Je iná ako ostatní, i keď zúfalo túži žiť ako obyčajné dievča. Snaží sa utajiť svoje schopnosti aj kliatbu, ktorá už celé generácie prenasleduje jej rodinu, no niečo také sa nedá navždy skryť ani v zarastených záhradách, kalných močiaroch a spustnutých cintorínoch hlbokého Juhu. Lenin príchod rozvíri stojaté vody Gatlinu. Čelí nielen rodinnej kliatbe, ale aj predsudkom starousadlíkov, ktorí sa bránia všetkému, čo sa vychyľuje zo zabehaných pravidiel. Ethan si postupne začína uvedomovať, aké silné puto ho k Lene viaže. Snaží sa ju chrániť pred útokmi spolužiakov, no uchrániť ju pred rodinnou kliatbou bude oveľa ťažšie.

Odkiaľ? Knižku som si kúpila vo výpredaji, ale dúfam, že nebude taká hrozná, ako jej nízka cena :)
Prečo? Jednoducho ma zaujal obal a videla som film a prečo si neprečítať knihu?
Kedy? To veľmi neviem, akurát čítam taký špeciál od bloggerky a chcem sa na to sústrediť. Možno za týždeň :)


Zet

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Páčila sa vám recenzia či článok? Povedzte, čo máte na srdci.
Ďakujem za každý komentár. :)