utorok 5. novembra 2013

Séria Sedem labiek za Penny

Séria Sedem labiek za Penny je jedna z (mojich) najobľúbenejších sérií od Thomasa Brezinu. Prvýkrát som ju zazrela u sesternice, ktorá ich čítala a pamätám si, že sa mi veľmi páčil obrázok.
Vtedy to bol druhý diel a mne sa veľmi zapáčil obrázok. Dievča s koňom. Zvieratká v tej dobe pre mňa znamenali všetko a preto som po niekoľkých rokoch siahla do poličky sesternice a začítala sa do prvého dielu.

Thomas Brezina.
Thomas Brezina
Thomas Brezina je rakúsky spisovateľ a napísal veľa kníh pre mládež. Narodil sa vo Viedni, v súčasnosti však býva a pracuje v Londýne. Celým jeho životom ho sprevádzalo písanie. V ôsmich rokoch napísal knižku, ktorá mala 30 strán, v pätnástich napísal 5 scenárov a vyhral s nimi Veľkú rakúsku cenu pre mládež. 

Niečo o dieloch.
V Psom živote sa zoznámime s rodinou Moosborgovcov, konkrétne s Penny. Tento diel, je pochopiteľne zameraný o psoch, pretože Penny zachráni malú Mili, ktorú ktosi vyhodil z auta a u Moosborgovcov si získala srdcia všetkých. Robin, statočný a poslušný pes, ktorý predtým účinkoval v mnohých filmoch si získal Penny svojou oddanosťou a po nešťastnej nehode bývalej majiteľky si ho zobrala Penny.

Víchor nesmie zomrieť! je druhý diel, kde sa Penny venuje skôr koňom, denne chodí na farmu a venuje sa starostlivosti o kone. Ani táto knižka nie je bez zápletky a Víchor bude musieť ísť na preteky, ktoré neprežije nejeden kôň, Penny sa teda bojí o jej obľúbeného koňa Víchora.
Ďalší a to tretí diel je Sloboda pre Flippra II. Penny v ZOO objaví ďalšie známe zviera a to delfína, ktorý súvisí s matkiným príchodom. Penny skúma záhadu delfínovho opakovanej únavy. Nakoniec to bude práve ten, na ktorého by to nikdy nepovedala...

 Aktuálny diel, ktorý práve čítam je Nechajte medveďa žiť! kde Penny navštevuje tetu a uja na vidieku a rieši záhadu medveďa, ktorý narúša prostredie kľudnej dedinky..

Pocity, dojmy, hodnotenie
Séria ma nesklamala ako z výtvarnej tak aj z obsahovej stránky a veľmi sa mi páčil ten jednoduchý diel. Brezina píše o bežných dievčenských potrebách a vďaka jeho štúdiu veteriny vie úžasne popísať zvieratá a všetky ich reakcie. Ak ste milovníci jednoduchých kníh a máte radi zvieratá, táto knižka je presne pre vás. Keďže bolo posledné vydanie poslané do predajní veľmi neskoro, dá sa veľmi ťažko zohnať a ak nejak, tak jedine cez bazár. 

Zet

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

Páčila sa vám recenzia či článok? Povedzte, čo máte na srdci.
Ďakujem za každý komentár. :)